Susumu RG3216N-1401-W-T1
RG3216N-1401-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1401-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1401-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1401-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1401-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1401-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1401-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1401-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1401-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1401-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1401-W-T1
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM MPAK5 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM DO214AB (SMC) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
MCDONNEL DOUGLAS datasheet.pdf
KPT 2C 2#20 PIN PLUG datasheet.pdf
SPACER FD CYL BLOCK datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf