Susumu RG3216N-1403-D-T5
RG3216N-1403-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1403-D-T5
Brief Description
RES SMD 140K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1403-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1403-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1403-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1403-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1403-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1403-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1403-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1403-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1403-D-T5
TRIMMER 10 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CABLE 7COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
381 TB RISING CLAMP LEFT datasheet.pdf
PLATE BASE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.6A datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 2000VDC datasheet.pdf