Susumu RG3216N-1403-W-T1
RG3216N-1403-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1403-W-T1
Brief Description
RES SMD 140K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1403-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1403-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1403-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1403-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1403-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1403-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1403-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1403-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1403-W-T1
IC FPGA 342 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL US8 datasheet.pdf
IGBT 1200V 94A 625W TO247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
IC LINE CARD ACCESS SW 28-DFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS IN-LINE datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 9pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf