Susumu RG3216N-1403-W-T1
RG3216N-1403-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1403-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 140K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1403-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1403-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1403-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1403-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1403-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1403-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1403-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1403-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1403-W-T1
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMA datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC DO15 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 16MM datasheet.pdf
OSC XO 311.04MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf