Susumu RG3216N-1431-B-T5
RG3216N-1431-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1431-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1431-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-1431-B-T5
QUANTITY
RG3216N-1431-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1431-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1431-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1431-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1431-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1431-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1431-B-T5
IC DGTL POT 100K 16-TSSOP datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 4GB 240RDIMM datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
XFRMR BALUN RF 800-2000MHZ 0805 datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
UMY10-4254 SAFETY MAT 10M datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf