Susumu RG3216N-1433-D-T5
RG3216N-1433-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1433-D-T5
Brief Description
RES SMD 143K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1433-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1433-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1433-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1433-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1433-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1433-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1433-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1433-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1433-D-T5
JUMPER-H9992TR/A3047L/H9992TR12" datasheet.pdf
HEAT SINK 42.5 X 42.5 X 19.5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RECEPT 14POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES 4.5K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf