Susumu RG3216N-1473-W-T1
RG3216N-1473-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1473-W-T1
Brief Description
RES SMD 147K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1473-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1473-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1473-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1473-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1473-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1473-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1473-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1473-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1473-W-T1
IC CPLD 72MC 7.5NS 44PLCC datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH DVI/HDMI 4:1 100-LQFP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3 datasheet.pdf
IC GYROSCOPE YAW RATE 32CBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 15A D2PAK datasheet.pdf
CAP FILM 870UF 10% 1KVDC SCREW datasheet.pdf