Susumu RG3216N-1500-B-T5
RG3216N-1500-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1500-B-T5
Brief Description
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1500-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-1500-B-T5
QUANTITY
RG3216N-1500-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1500-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1500-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1500-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1500-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1500-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1500-B-T5
TERM BLOCK PLUG 21POS 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MONITOR VOLT QUAD 10-UMAX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
HEAT SHRINK SLEEVE datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 3.7"L X 3.7"W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT 1.115''X1.115'' datasheet.pdf
CAP CER 1100PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf