Susumu RG3216N-1542-B-T1
RG3216N-1542-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1542-B-T1
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1542-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1542-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1542-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1542-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1542-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1542-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1542-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1542-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1542-B-T1
RES 20 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER EH SIDE 14POS 2.5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.4 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CAP FILM 1100PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CABLE 20COND 18AWG SLATE 500' datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 425MA 540 MOHM SMD datasheet.pdf
508 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf