Susumu RG3216N-1542-D-T5
RG3216N-1542-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1542-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1542-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1542-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1542-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1542-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1542-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1542-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1542-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1542-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1542-D-T5
FIXED IND 47UH 290MA 2.47 OHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 30A TO220F datasheet.pdf
RES SMD 12.1KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 4KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN INTERFACE MODULE DSUB 37POS datasheet.pdf
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS PIN datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 18 AWG SLVR datasheet.pdf