Susumu RG3216N-1543-D-T5
RG3216N-1543-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1543-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 154K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1543-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1543-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1543-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1543-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1543-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1543-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1543-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1543-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1543-D-T5
CONN COVER FRONT 34POS MT .100 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 1500UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 308W 16.8-29.4V SGL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
02 MODI HDR SRST .156CL datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf