Susumu RG3216N-1600-C-T5
RG3216N-1600-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1600-C-T5
Brief Description
RES SMD 160 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1600-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1600-C-T5
QUANTITY
RG3216N-1600-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1600-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1600-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1600-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1600-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1600-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1600-C-T5
CAP 33MF -20% +80% 5.5V SMD datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 4X2K EE 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.32KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BAG STATIC/MOISTURE 10X20" datasheet.pdf
CONN SFP+ 1X6 CAGE GASKET & LITE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PIN datasheet.pdf
IC TXRX RS232 1UA 20SSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 7POS datasheet.pdf
TV 5C 5#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf