Susumu RG3216N-1623-B-T1
RG3216N-1623-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1623-B-T1
Brief Description
RES SMD 162K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1623-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1623-B-T1
QUANTITY
RG3216N-1623-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1623-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1623-B-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1623-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1623-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1623-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1623-B-T1
EVALUATION BOARD TH71102 RECEIVR datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS 3MM SGL PANEL MT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS DL STACK GOLD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V R2H 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
ANTENNA 2.4GHZ SMA MALE datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 240PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
AIRMAX datasheet.pdf
CONN EDGE 1-SIDE VERT GOLD BLACK datasheet.pdf
1 MHz to 8 GHz, 60 dB Logarithmic Detector/Controller IC datasheet.pdf