Susumu RG3216N-1651-B-T5
RG3216N-1651-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1651-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1651-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-1651-B-T5
QUANTITY
RG3216N-1651-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1651-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1651-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1651-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1651-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1651-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1651-B-T5
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
IC DSP FIXED POINT 688FCBGA datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.97K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 910MA 250 MOHM datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 56A datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.02UF RADIAL datasheet.pdf