Susumu RG3216N-1652-D-T5
RG3216N-1652-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1652-D-T5
Brief Description
RES SMD 16.5K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1652-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1652-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1652-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1652-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1652-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1652-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1652-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1652-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1652-D-T5
CONN HEADER 7POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 26.78VC AXIAL datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 18POS 2MM GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 10% 1507 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 6POS DUAL GOLD datasheet.pdf
RES 15 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf