Susumu RG3216N-1690-B-T1
RG3216N-1690-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1690-B-T1
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1690-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1690-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1690-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1690-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1690-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1690-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1690-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1690-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1690-B-T1
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 8WDFN datasheet.pdf
XBEE PRO SET 50MW WIRE ANTENNA datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 3" 8A CRS datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 223POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 337MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf