Susumu RG3216N-1742-B-T1
RG3216N-1742-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1742-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1742-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1742-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1742-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1742-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1742-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1742-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1742-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1742-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1742-B-T1
RES SMD 475 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 30A TO263 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG COAX SKT SLDER datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS SMD DBL ROW datasheet.pdf
IC PLL W/VCO FRACTIONAL-N 40-QFN datasheet.pdf
Connector Socket 55 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DSUB-FE-CR-KON AWG24-28;AFS2;RR1 datasheet.pdf
CABLE CLIP FOR .750-.937 FLEX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf