Susumu RG3216N-1742-D-T5
RG3216N-1742-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1742-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 17.4K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1742-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1742-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1742-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1742-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1742-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1742-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1742-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1742-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1742-D-T5
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
C/A MT-RJ/MT-RJ MM datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 12 SOLID STATE datasheet.pdf
TEMPERATURE SENSOR PLATINUM RTD datasheet.pdf
RES 75K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
E-CAT 4 ANALOG IN datasheet.pdf
2.00MM PITCH SIL VERT EXTENDED datasheet.pdf
CONN HEADER RA 52POS 1.27MM datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
508 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
CAP POLY 47UF 20% 50V T/H datasheet.pdf