Susumu RG3216N-1782-B-T5
RG3216N-1782-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1782-B-T5
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1782-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-1782-B-T5
QUANTITY
RG3216N-1782-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1782-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1782-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1782-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1782-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1782-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1782-B-T5
TOOL CRIMP W/DIES .429/.118 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
LENS TIR 10MM FRONT NARROW FLANG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.7A 110 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
TAPE ALUM FOIL 76.2MMX5.5M datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
Connector Header 43 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf