Susumu RG3216N-1800-C-T5
RG3216N-1800-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1800-C-T5
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1800-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1800-C-T5
QUANTITY
RG3216N-1800-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1800-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1800-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1800-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1800-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1800-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1800-C-T5
IC AMP VERY LO NOISE 5X6MM 22LD datasheet.pdf
IC AMP/DRIVER DIFF 16-QFN datasheet.pdf
IC CLK GEN 1GIG LVPECL 8-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 20VC SOT143 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 220MA 2.2 OHM datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
DIE ASSY #6 W/INSULATION CRIMP datasheet.pdf