Susumu RG3216N-1800-W-T1
RG3216N-1800-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1800-W-T1
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1800-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1800-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1800-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1800-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1800-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1800-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1800-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1800-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1800-W-T1
CAP FILM 4700PF 5% 50VDC 1206 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR SWITCH OVER 8TSSOP datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 50ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 1.24M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
OSC XO 72.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CIR CONN ANGLE HARAX M12 4P MALE datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.197" (5.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
COMBO 21W1 M SOD G50 ZINC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 150W datasheet.pdf
68UF 50V 8,2X11MM 85C 3000H datasheet.pdf