Susumu RG3216N-1803-B-T1
RG3216N-1803-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1803-B-T1
Brief Description
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1803-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1803-B-T1
QUANTITY
RG3216N-1803-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1803-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1803-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1803-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1803-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1803-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1803-B-T1
DIODE GEN PURP 400V 8A TO262 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5V IN 5/5V OUT datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 10POS datasheet.pdf
ADVANCED SRV RT TAG UPG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3 OHM 1% 300W datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf