Susumu RG3216N-1820-C-T5
RG3216N-1820-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1820-C-T5
Brief Description
RES SMD 182 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1820-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1820-C-T5
QUANTITY
RG3216N-1820-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1820-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1820-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1820-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1820-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1820-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1820-C-T5
CONN 2MM PWR RCPT 10POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN MINI-D 68POS R/A RECPT datasheet.pdf
CONN SOCKET 100PS R/A .050" GOL datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 10NS 44LQFP datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
.100 CABLE JUMPER 281000465 datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf