Susumu RG3216N-1820-D-T5
RG3216N-1820-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1820-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 182 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1820-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1820-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1820-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1820-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1820-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1820-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1820-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1820-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1820-D-T5
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/32 RED 32X6" datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 2CH PUSH PULL 8SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 28POS datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf