Susumu RG3216N-1820-W-T1
RG3216N-1820-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1820-W-T1
Brief Description
RES SMD 182 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1820-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1820-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1820-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1820-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1820-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1820-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1820-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1820-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1820-W-T1
IC ADC SERIAL 2CH 14BIT 16-SOIC datasheet.pdf
JACK .015-.021".170"L PRESS AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 102 I/O 144TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 335MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
RES 182K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf