Susumu RG3216N-1823-W-T1
RG3216N-1823-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1823-W-T1
Brief Description
RES SMD 182K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1823-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1823-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1823-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1823-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1823-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1823-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1823-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1823-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1823-W-T1
SWITCH ROTARY DIP BCD R/A PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
ANTENNA 821-896MHZ 3DB-MEG datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 910UH 84MA 31.5 OHM TH datasheet.pdf