Susumu RG3216N-1823-W-T1
RG3216N-1823-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1823-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 182K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1823-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1823-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1823-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1823-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1823-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1823-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1823-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1823-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1823-W-T1
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC REGISTERED TXRX 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 18A 1212-8 datasheet.pdf
CONN SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V NP0 1206 datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1W DO216 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf