Susumu RG3216N-1870-B-T1
RG3216N-1870-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1870-B-T1
Brief Description
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1870-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1870-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1870-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1870-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1870-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1870-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1870-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1870-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1870-B-T1
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 12W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 R/A datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 360K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.62 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
HAND CRIMPING TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf