Susumu RG3216N-1910-P-T1
RG3216N-1910-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1910-P-T1
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1910-P-T1.pdf
Availability of RG3216N-1910-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1910-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1910-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1910-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1910-P-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1910-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1910-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1910-P-T1
DIP TEST CLIP 40PIN OPEM NICKEL datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 16POS STR datasheet.pdf
CONN HEADR 88POS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 28-10AWG datasheet.pdf
CONN COUPLER MTP-MTP SIMPLEX datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 1" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf