Susumu RG3216N-1913-W-T1
RG3216N-1913-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1913-W-T1
Brief Description
RES SMD 191K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1913-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1913-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1913-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1913-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1913-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1913-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1913-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1913-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1913-W-T1
IC REG SWITCHD CAP INV SC70-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES SMD 16.5KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 62.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
OSC VCTCXO 32.768MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
508 TB PL PL FIXED/T WF datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf