Susumu RG3216N-1962-B-T1
RG3216N-1962-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1962-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 19.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1962-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1962-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1962-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1962-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1962-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1962-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1962-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1962-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1962-B-T1
IC MCU 8BIT 4KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II SR STRAIGHT RET datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 9/16 UNF 5V datasheet.pdf
OSC VCXO 50.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
FIBER ATTACH 1/1.3MM GRND SINGLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
OSC VCTCXO 212.5MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
D-SUB FILTER 9POS IP67 datasheet.pdf