Susumu RG3216N-2002-D-T5
RG3216N-2002-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2002-D-T5
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2002-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-2002-D-T5
QUANTITY
RG3216N-2002-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2002-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2002-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2002-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2002-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2002-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2002-D-T5
IC MCU 8BIT 32KB OTP 64TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 5W T18 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADL5315 datasheet.pdf
IC MPU RESET 4.625V SOT23-6 datasheet.pdf
RES 3.4 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf