Susumu RG3216N-2053-W-T1
RG3216N-2053-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2053-W-T1
Brief Description
RES SMD 205K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2053-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-2053-W-T1
QUANTITY
RG3216N-2053-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2053-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2053-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2053-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2053-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2053-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2053-W-T1
CONN IC DIP SOCKET 28POS TIN datasheet.pdf
TERMINALJ-PIN FOR.042DIA 1=100PC datasheet.pdf
IC GAIN BLOCK IF 16.5DB 8-LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CORD 3P FEMALE DUAL KEYWAY PG9 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/10W 1505 datasheet.pdf
OSC MEMS 74.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V datasheet.pdf