Susumu RG3216N-2101-B-T1
RG3216N-2101-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2101-B-T1
Brief Description
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2101-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-2101-B-T1
QUANTITY
RG3216N-2101-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2101-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2101-B-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2101-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2101-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2101-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2101-B-T1
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 40POS 1MM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 58POS 2MM T/H datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 10A DPAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 2A 14-32VIN 12V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-20 AWG 0.125" (3.18mm) Crimp datasheet.pdf
THERMOSTAT CELSIUS NO BLUE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf