Susumu RG3216N-2150-P-T1
RG3216N-2150-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2150-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 215 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2150-P-T1.pdf
Availability of RG3216N-2150-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-2150-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2150-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2150-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2150-P-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2150-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2150-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2150-P-T1
CONN RECEPT HOUSING 13POS 2MM datasheet.pdf
IC DUAL HI-SP DIFF REC 8VSSOP datasheet.pdf
IC 12 BIT 125 MSPS DAC 28-SOIC datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 0.6A TO92-3 datasheet.pdf
TERM BLK TOP ENTRY 20POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.175" 3MM 2LD datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 5" H2O 8DIP datasheet.pdf