Susumu RG3216N-2201-C-T5
RG3216N-2201-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2201-C-T5
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2201-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-2201-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-2201-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2201-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2201-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2201-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2201-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2201-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2201-C-T5
IC LED DISPLAY DRVR 8DGT 28-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
MINI1-ROW RA WAFER ASSY 20CKT datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 140MA 6.6 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
DRIVE SNG PHASE 100-115V C-FRAME datasheet.pdf
LJT 37C 37#22D PIN PLUG datasheet.pdf
220UF 35V 10X12MM 105C 4000H datasheet.pdf