Susumu RG3216N-2201-D-T5
RG3216N-2201-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2201-D-T5
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2201-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-2201-D-T5
QUANTITY
RG3216N-2201-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2201-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2201-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2201-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2201-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2201-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2201-D-T5
CAP FILM 0.056UF 5% 250VDC 2416 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER 10BIT 80TQFP datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.100 16 POS FLASH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf