Susumu RG3216N-2203-W-T1
RG3216N-2203-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2203-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2203-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-2203-W-T1
QUANTITY
RG3216N-2203-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2203-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2203-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2203-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2203-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2203-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2203-W-T1
RES 54.9 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
POWER STRIP 8OUT RACK AMMETER datasheet.pdf
IC OPAMP GP 385KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN ADAPTER 19P-19P F-M PNL MNT datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 100C S /33 WHT 72" datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 410MW SOD123 datasheet.pdf