Susumu RG3216N-2210-P-T1
RG3216N-2210-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2210-P-T1
Brief Description
RES SMD 221 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2210-P-T1.pdf
Availability of RG3216N-2210-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-2210-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2210-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2210-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2210-P-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2210-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2210-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2210-P-T1
RES SMD 2.67 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 34POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH BUS-EXCH FET 24-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 54POS GOLD SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
IC FPGA 182 I/O 240RQFP datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT datasheet.pdf