Susumu RG3216N-2210-P-T1
RG3216N-2210-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2210-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 221 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2210-P-T1.pdf
Availability of RG3216N-2210-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-2210-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2210-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2210-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2210-P-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2210-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2210-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2210-P-T1
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
KIT EVAL MC44C402 MTS ENCODER datasheet.pdf
WRENCH PIPE 2.6" 21.06" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 21.8VWM 39.1VC DO214AB datasheet.pdf
DISPLAY 7-SEG. 13MM GREEN C.C. datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.73A 41 MOHM datasheet.pdf