Susumu RG3216N-2260-W-T1
RG3216N-2260-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2260-W-T1
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2260-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-2260-W-T1
QUANTITY
RG3216N-2260-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2260-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2260-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2260-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2260-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2260-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2260-W-T1
CONN HEADR 24POS DL R/A 30AU SMD datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ D2PAK datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.025 SILVER datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE INDUST 80A 660V OFFSET BOLT datasheet.pdf
IC BUS BUFFER/LINEDRVR 3ST 5TSOP datasheet.pdf
CONN WATERPROOF COVER FOR XS datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 19PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 25POS GOLD datasheet.pdf