Susumu RG3216N-2263-B-T5
RG3216N-2263-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2263-B-T5
Brief Description
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2263-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-2263-B-T5
QUANTITY
RG3216N-2263-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2263-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2263-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2263-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2263-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2263-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2263-B-T5
IC MPU MPC83XX 266MHZ 620BGA datasheet.pdf
HEADER 16POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
HARDWARE 416-PIN 1.0MM Z datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TIMER SS MINI 4PDT 10SECONDS datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 232 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED LIGHT BAR STD 4750K 12" ALUM datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/32 BK 32X6" datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.0V 4-USP datasheet.pdf