Susumu RG3216N-2321-D-T5
RG3216N-2321-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2321-D-T5
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2321-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-2321-D-T5
QUANTITY
RG3216N-2321-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2321-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2321-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2321-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2321-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2321-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2321-D-T5
CAP FILM 0.015UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 400POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A 6TMLF datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.055GHZ 689TBGA datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 649 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 389V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf