Susumu RG3216N-2323-D-T5
RG3216N-2323-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2323-D-T5
Brief Description
RES SMD 232K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2323-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-2323-D-T5
QUANTITY
RG3216N-2323-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2323-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2323-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2323-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2323-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2323-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2323-D-T5
INTERFACE PLC FIELD MULTIVAC/DC datasheet.pdf
RELAY SSR AC 50A 280VAC PNL MNT datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL R-R 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf