Susumu RG3216N-2400-C-T5
RG3216N-2400-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2400-C-T5
Brief Description
RES SMD 240 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2400-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-2400-C-T5
QUANTITY
RG3216N-2400-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2400-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2400-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2400-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2400-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2400-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2400-C-T5
SIDACTOR UNI 4CHP 58V 400A MS013 datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 12V 1.32A SC89-6 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24-TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 1206 datasheet.pdf
POT 20K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
BOARD EVAL STEP-DOWN XRP7665 datasheet.pdf
CAP ALUM 6000UF 300V SCREW datasheet.pdf