Susumu RG3216N-2430-B-T5
RG3216N-2430-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2430-B-T5
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2430-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-2430-B-T5
QUANTITY
RG3216N-2430-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2430-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2430-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2430-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2430-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2430-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2430-B-T5
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT HIGH SOT23-5 datasheet.pdf
RES 493 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8DFN datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM datasheet.pdf