Susumu RG3216N-2433-W-T1
RG3216N-2433-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2433-W-T1
Brief Description
RES SMD 243K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2433-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-2433-W-T1
QUANTITY
RG3216N-2433-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2433-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2433-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2433-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2433-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2433-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2433-W-T1
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN DIN HDR 30/2POS STR 2.9MM datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.2A 168 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 6TSOT datasheet.pdf
RES 412 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
PATCH CABLES 350MHZ 30V 50U CONN datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADF4153A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC SOC FPGA 588 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf