Susumu RG3216N-2492-B-T5
RG3216N-2492-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2492-B-T5
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2492-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-2492-B-T5
QUANTITY
RG3216N-2492-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2492-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2492-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2492-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2492-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2492-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2492-B-T5
FUSE CERM 6A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 17-34.2V datasheet.pdf
POT 10K OHM 1.5W HYBRITRON LIN datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 59MM datasheet.pdf
AREA REFL PNP 70CM WIRE SEL 2MS datasheet.pdf
CABLE SOCKET 5POLE datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 500MA 689 MOHM SMD datasheet.pdf
MICRO 51C P 48" WHT JACKS datasheet.pdf