Susumu RG3216N-2613-D-T5
RG3216N-2613-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2613-D-T5
Brief Description
RES SMD 261K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2613-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-2613-D-T5
QUANTITY
RG3216N-2613-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2613-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2613-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)261k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2613-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2613-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2613-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2613-D-T5
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CBL RIBN 37COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CARDEDGE 48POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 51PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 25POS 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 200MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG VIOLET 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf