Susumu RG3216N-2743-D-T5
RG3216N-2743-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2743-D-T5
Brief Description
RES SMD 274K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2743-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-2743-D-T5
QUANTITY
RG3216N-2743-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2743-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2743-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2743-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2743-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2743-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2743-D-T5
KIT TOOL UPGRADE ST TO SC datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 100MA 8.5 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 5.03A 14 MOHM datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 75A 540W TO268 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
HEATSHRINK 1"-6" BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf